Snaphat батерија

Информации за Snaphat батерија Производител, добавувач од Taiwan.
NICOLE&JOSH MATERIALS COMPANY е производител на Snaphat батерија. Поради нашите големи излез капацитет и силна калапи способност за прилагодување на производството, нашата компанија има извезуваат нашите производи на многу меѓународни пазари. Нашите производи се сертифицирани во согласност со барањата на клиентите.
Да купувате со висок квалитет Snaphat батеријапо најдобра цена. Работи што треба да ги знаете за Snaphat батерија од компанија, производител, добавувач и фабрика во Taiwan
Ние сами многу надарен занаетчија таленти кои се гарантира навремена испорака со врвен квалитет

Snaphat батерија

. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
  • Snaphat батерија - M4T32-BR12SH6
Snaphat батерија
модел - M4T32-BR12SH6
Интегрирани кола Snaphat Batt&Крист(ИЦ)

Мфр.:STMicroelectronics
M4Txx-BR12SH SNAPHAT®врвот е отстранлив извор на енергија од литиум за ST’сериски вистински-часовник на времето и не-испарлива површина-монтирајте SOIC пакет(28-и 44-игла).
Категорија на производ:Електронска батерија(Не-Може да се полни)
Отстранливата батерија ја избегнува топлината поврзана со површината-процес на монтирање
Pb-бесплатен пакет
Излезен напон:2.8 В
Капацитет:120 mAh
Минимална работна температура:-40℃
Максимална работна температура:+85℃
Избор на капацитети на батерии
&даш;M4T28-BR12SH=48 mAh
&даш;M4T32-BR12SH=120 mAh
  • Ако можеш’t најдете ги интегрираните кола(ИЦ)ти треба,ве молиме контактирајте со нас.
Enquiry Now
производи Листа
Интегрирани кола(ИЦ) Мфр.:Интел/АлтераОпис:CPLD-Комплексни програмибилни логички уреди.Пакет:БГА-256Програмабилни Тип Во Систем Програмабилна.Број на логички елементи/Блокови 1270Напојување на напон&даш;Внатрешна:2.5V,3.3VМаксимална оперативна фреквенција:304 MHzБрој на макроцели:980Број на И/О:212Време на одложување tpd(1)Макс:6.2 nsРаботна температура:0̊В~85̊В(ТЈ)Altera MAX®II уредите од семејството CPLD се со најниска моќност,CPLD со најниска цена досега.Семејството Altera MAX II CPLD се заснова на револуционерна архитектура која обезбедува најниска моќност и најниска цена по I/О пин на кое било семејство CPLD. Ако можеш’t најдете ги интегрираните кола(ИЦ)ти треба,ве молиме контактирајте со нас.
Интегрирани кола(ИЦ) Мфр.:YEA SHIN TECHNOLOGY CO.,ООДКатегорија на производ:Шотки диоди&ИсправувачиАко-Напредна струја:1 АВррм-Повторувачки обратен напон:40 ВВф-Напреден напон:850 mVIfsm-Напредна пренапонска струја:30 АИр-Обратна струја:500 uAРаботна температура:-55℃ ~ +125℃ Карактеристики Заштита за заштита од стрес Низок напред напон 125̊C Работна температура на спојницата Епоксидна спојување со UL 94 V&минус;0@0.125 инчи Пакет дизајниран за оптимално автоматизирано склопување на табла Оценка за ESD NRVB префикс за автомобили и други апликации кои бараат уникатни барања за промена на локацијата и контролата;АЕК&минус;Q101 Квалификуван и способен за PPAP Овие уреди се Pb&минус;Бесплатно,Без халогени/Без BFR и се усогласени со RoHS Овој уред го користи принципот Schottky Barrier со метал со голема површина&минус;до&минус;силиконска моќна диода.Идеално погоден за низок напон,исправување со висока фреквенција или како диоди за заштита на слободни тркала и поларност. Ако можеш’t најдете ги интегрираните кола(ИЦ)ти треба,ве молиме контактирајте со нас.
Интегрирани кола(ИЦ) Мфр.:Оптек/ТТ ЕлектронскиОпис:Ефект на сала за монтирање на табла/Магнетни сензори.Работен напон на напојување:4.5V~24VТековно-Набавка(Макс):7 маТековно-Излез(Макс):25 mAРаботна температура:-20̊В~85̊В(ТЈ)Опсег на сензори:Патување од 50 mT,12.Ослободување од 5 mTРаботна точка Мин/Макс:175 G до 500 GТочка за ослободување Мин/Макс(Брп):125 G до 450 GТип на монтирање:Низ дупка Карактеристики: Дизајниран за не-операции за префрлување контакти Работи преку широк опсег на напони за напојување(4.5 V до 24 V) Работи со одлична температурна стабилност во сурови средини Способност за возење до 7 TTL товари Ако можеш’t најдете ги интегрираните кола(ИЦ)ти треба,ве молиме контактирајте со нас.