Сензор за ефект на сала

Сензор за ефект на сала | NICOLE&JOSH MATERIALS COMPANY.
Ние производство, снабдување и извоз Сензор за ефект на сала кој е произведен со најдобар квалитет на материјалот и се нудат како по клиент спецификации во Taiwan. Нашите производи се прилагоди според специфичните барања на клиенти во различни дебелини, должини и големини. Опремени со high-end објекти и тим од високо квалификувани и искуство професионална NICOLE&JOSH MATERIALS COMPANY thrives за реализација на најдобрите на квалитет на повеќето пристапна цена.
Најдете и купете Сензор за ефект на сала по најдобра цена од производителот или добавувачот во Taiwan. Добијте детали за контакт и адреса на производителите, добавувачите, компанијата и фабриката на Сензор за ефект на сала во Taiwan
Искористување на нашите производствени капацитети, ви го претставуваме квалитативен спектар на

Сензор за ефект на сала

кои се достапни на ефикасната цени. Ние нудиме прилагодување на нашата палета, како за на спецификации на нашите клиенти.
  • Сензор за ефект на сала - OHN3019U
Сензор за ефект на сала
модел - OHN3019U
Интегрирани кола(ИЦ)

Мфр.:Оптек/ТТ Електронски
Опис:Ефект на сала за монтирање на табла/Магнетни сензори.
Работен напон на напојување:4.5V~24V
Тековно-Набавка(Макс):7 ма
Тековно-Излез(Макс):25 mA
Работна температура:-20̊В~85̊В(ТЈ)
Опсег на сензори:Патување од 50 mT,12.Ослободување од 5 mT
Работна точка Мин/Макс:175 G до 500 G
Точка за ослободување Мин/Макс(Брп):125 G до 450 G
Тип на монтирање:Низ дупка

Карактеристики:
  • Дизајниран за не-операции за префрлување контакти
  • Работи преку широк опсег на напони за напојување(4.5 V до 24 V)
  • Работи со одлична температурна стабилност во сурови средини
  • Способност за возење до 7 TTL товари
  • Ако можеш’t најдете ги интегрираните кола(ИЦ)ти треба,ве молиме контактирајте со нас.
Enquiry Now
производи Листа
Интегрирани кола Snaphat Batt&Крист(ИЦ) Мфр.:STMicroelectronicsM4Txx-BR12SH SNAPHAT®врвот е отстранлив извор на енергија од литиум за ST’сериски вистински-часовник на времето и не-испарлива површина-монтирајте SOIC пакет(28-и 44-игла).Категорија на производ:Електронска батерија(Не-Може да се полни)Отстранливата батерија ја избегнува топлината поврзана со површината-процес на монтирањеPb-бесплатен пакетИзлезен напон:2.8 ВКапацитет:120 mAhМинимална работна температура:-40℃Максимална работна температура:+85℃Избор на капацитети на батерии &даш;M4T28-BR12SH=48 mAh &даш;M4T32-BR12SH=120 mAh Ако можеш’t најдете ги интегрираните кола(ИЦ)ти треба,ве молиме контактирајте со нас.
Интегрирани кола(ИЦ) Мфр.:Интел/АлтераОпис:CPLD-Комплексни програмибилни логички уреди.Пакет:БГА-256Програмабилни Тип Во Систем Програмабилна.Број на логички елементи/Блокови 1270Напојување на напон&даш;Внатрешна:2.5V,3.3VМаксимална оперативна фреквенција:304 MHzБрој на макроцели:980Број на И/О:212Време на одложување tpd(1)Макс:6.2 nsРаботна температура:0̊В~85̊В(ТЈ)Altera MAX®II уредите од семејството CPLD се со најниска моќност,CPLD со најниска цена досега.Семејството Altera MAX II CPLD се заснова на револуционерна архитектура која обезбедува најниска моќност и најниска цена по I/О пин на кое било семејство CPLD. Ако можеш’t најдете ги интегрираните кола(ИЦ)ти треба,ве молиме контактирајте со нас.
Интегрирани кола(ИЦ) Мфр.:YEA SHIN TECHNOLOGY CO.,ООДКатегорија на производ:Шотки диоди&ИсправувачиАко-Напредна струја:1 АВррм-Повторувачки обратен напон:40 ВВф-Напреден напон:850 mVIfsm-Напредна пренапонска струја:30 АИр-Обратна струја:500 uAРаботна температура:-55℃ ~ +125℃ Карактеристики Заштита за заштита од стрес Низок напред напон 125̊C Работна температура на спојницата Епоксидна спојување со UL 94 V&минус;0@0.125 инчи Пакет дизајниран за оптимално автоматизирано склопување на табла Оценка за ESD NRVB префикс за автомобили и други апликации кои бараат уникатни барања за промена на локацијата и контролата;АЕК&минус;Q101 Квалификуван и способен за PPAP Овие уреди се Pb&минус;Бесплатно,Без халогени/Без BFR и се усогласени со RoHS Овој уред го користи принципот Schottky Barrier со метал со голема површина&минус;до&минус;силиконска моќна диода.Идеално погоден за низок напон,исправување со висока фреквенција или како диоди за заштита на слободни тркала и поларност. Ако можеш’t најдете ги интегрираните кола(ИЦ)ти треба,ве молиме контактирајте со нас.