Информации за Електронски прекинувачи Производител, добавувач од Taiwan.
NICOLE&JOSH MATERIALS COMPANY е professionalof компании кои развиваат различни спецификации за висок квалитет Електронски прекинувачи. На технички персонал имаат долга историја на развивање на водечките компании за производи за овие индустрии, кое обезбедува сигурноста на готови производи производи. Ве молиме да бидат слободни да контактирате со нас за повеќе детали.

Електронски прекинувачи

DSHP02TSGER/DSHP03TSGER/DSHP04TSGER/DSHP05TSGET/DSHP06TSGET/DSHP08TSGET/DSHP10TSGER/DSHP03TJGER/DSHP04TJGET/DSHP05TJGER/DSHP06TJGER/DSHP08TJGET/DSHP10TJGER DIP прекинувач(исто така наречен DIP прекинувач,вклучи прекинувач,прекинувач за оверклокување,прекинувач за адреса,прекинувач,дигитален прекинувач,DIP прекинувач)е прекинувач за адреса што се користи за контрола на работата,користејќи го 0/1 бинарен принцип на кодирање.Во лаик’s услови,тоа е минијатурен прекинувач што може да се вклучи рачно,па има и многу наречени DIP прекинувачи.Секогаш во согласност со EU RoHS/Стандард ELV.1.27mm иглички проред боја има црна,црвено,и сините разлики.Тип:SMD.Карактеристики:Отпорен на високи температури,ПОЗЛАТЕНО,Издржлив. Ако можеш’да го пронајдете DIP прекинувачот што ви треба,ве молиме контактирајте со нас.
DSIC01LHGET/DSIC02LHGET/DSIC03LHGET/DSIC04LHGET/DSIC05LHGET/DSIC06LHGET/DSIC07LHGET/DSIC09LHGET/DSIC10LHGET/DSIC12LHGET/DSIC01LSGET/DSIC02LSGET/DSIC03LSGET/DSIC04LSGET/DSIC05LSGET/DSIC06LSGET/DSIC07LSGET/DSIC08LSGET/DSIC09LSGET/DSIC010LSGET/DSIC12LSGET Постојат многу модели на DIP прекинувачи,кои се делат на директно вметнување(НАТОПИ)и тип на лепенка(SMD)според положбата на пинот,и рамен бројчаник и страничен бројчаник според начинот на бирање.Според проредот на пиновите,има 2.54 мм и 1.Растојание на пиновите од 27 мм,и според бојата,има црни,црвено,и сините разлики.Според државата,постојат два-држава и три-државни поени.Според бројот на цифри,тоа е обично 11 цифри како 1-10 цифри,12 цифри,итн.Секогаш во согласност со EU RoHS/Стандард ELV.Карактеристики на производот:2.Терен од 54 мм(0.1 инчен терен);во-линија(НАТОПИ)/SMD(SMT)DIP прекинувач;стандардно злато-обложени контакти;Категорија на производи:1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,12 цифриDS е кратенка за Dip SwitchИЦ значи рамно бирање 2.Терен од 54 ммL значи туркање и извртување високо туркање(друг:S е за рамно туркање, а T е за рамен лепак за туркање)H за H-обликувани иглички(А и Х-обликувани иглички за приклучок-ин;С-обликувани,Ј-обликуван и З-обликуван за SMD)GE се залага за позлатеноT значи дека методот на пакување е IC цевка(буквата R значи ролна) Ако можеш’да го пронајдете DIP прекинувачот што ви треба,ве молиме контактирајте со нас.
Ø12/Ø16/Ø19/Ø22/Ø25/Ø30/Ø40 Форма на копче:рамна глава,лак површина,висока глава со светлина,прстен со светлина,рамна глава со светлина,прекинувач со копче,копче прекинувач со светло,прекинувач за избор на клучеви.Режим на работа:себе-ресетирање,себе-заклучување.Себе-закрепнување:Притиснете надолу за да го вклучите напојувањето,и исклучете го напојувањето веднаш по пуштањетоСебе-заклучување:притиснете надолу за да го вклучите напојувањето,потоа притиснете втор пат за да го исклучите напојувањетоНачин на монтирање на контакт:Тип на лемење,Тип на заврткаОсветлен тип:без светлина,со светлинаБоја на индикаторот:црвено,зелена,жолта,бело,сина бојаНоминален напон:6.3VDC,24 VDC,12 VDC,220 VACВодоотпорен и отпорен на прашина:IP67Преку САД UL,ЕУ CE сертификат Ако можеш’t најдете го металниот прекинувач за притискање што ви треба,ве молиме контактирајте со нас.
8mm/10mm/12mm/16mm/22mm Изглед:круг,квадрат,правоаголна.Категорија на акција:себе-ресетирање,себе-заклучување.Осветлен тип:без светлина,со светлина.Боја на индикаторот:црвено,зелена,жолта,бело,сина боја.Номинален напон:6.3VDC,24 VDC,12 VDC,220 VAC.Контакт:еден пол,двоен пол,троен пол. Карактеристики на производот: Тип на контакт:Позлатен контакт со сребро Максимален напон:250V AC/DC Минимално оптоварување:5V AC/DC 1Ma Термичка струја 2А Работна температура:-25ºВ до+55ºВ Електричен живот:100,000 пати Механички живот:1 милион пати Добар допир,долг работен век,висока чувствителност Ако можеш’да го пронајдете DIP прекинувачот што ви треба,ве молиме контактирајте со нас.
Да купувате со висок квалитет Електронски прекинувачипо најдобра цена. Работи што треба да ги знаете за Електронски прекинувачи од компанија, производител, добавувач и фабрика во Taiwan.
Ние ги доставуваме нашите најдобар квалитет

Електронски прекинувачи

и за време на испорака да ги задоволат вашите барања. За повеќе детална спецификација, ве молиме да ни ги испратите вашите истрага и ние ќе ви одговори наскоро.