Шотки диоди исправувач

Шотки диоди исправувач по најдобра цена во Taiwan.
NICOLE&JOSH MATERIALS COMPANY е водечки дизајнер и производител за севкупен решенија на Шотки диоди исправувач, Кој интегрира бизнис како истражување и развој, производство и производство, маркетинг, инженеринг, управување и услуги на обука. Ние секогаш сме подготвени да се развијат нови дизајни според домашните и меѓународните потрошувачите побарувачка.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Шотки диоди исправувач, треба да знаете за највисок квалитет на Шотки диоди исправувач производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
Поради нашите одличен квалитет, добар систем за управување и се чувствувате услуги на клиентите, ние веќе ужива долготрајни добар углед во оваа

Шотки диоди исправувач

поле пазарот.
 • Шотки диоди исправувач - MBR140S
Шотки диоди исправувач - MBR140S Шотки диоди исправувач - MBR140S
Шотки диоди исправувач
модел - MBR140S
Интегрирани кола(ИЦ)

Мфр.:YEA SHIN TECHNOLOGY CO.,ООД
Категорија на производ:Шотки диоди&Исправувачи
Ако-Напредна струја:1 А
Вррм-Повторувачки обратен напон:40 В
Вф-Напреден напон:850 mV
Ifsm-Напредна пренапонска струја:30 А
Ир-Обратна струја:500 uA
Работна температура:-55℃ ~ +125℃

Карактеристики
 • Заштита за заштита од стрес
 • Низок напред напон
 • 125̊C Работна температура на спојницата
 • Епоксидна спојување со UL 94 V&минус;0@0.125 инчи
 • Пакет дизајниран за оптимално автоматизирано склопување на табла
 • Оценка за ESD
 • NRVB префикс за автомобили и други апликации кои бараат уникатни барања за промена на локацијата и контролата;АЕК&минус;Q101 Квалификуван и способен за PPAP
 • Овие уреди се Pb&минус;Бесплатно,Без халогени/Без BFR и се усогласени со RoHS
 • Овој уред го користи принципот Schottky Barrier со метал со голема површина&минус;до&минус;силиконска моќна диода.Идеално погоден за низок напон,исправување со висока фреквенција или како диоди за заштита на слободни тркала и поларност.
 • Ако можеш’t најдете ги интегрираните кола(ИЦ)ти треба,ве молиме контактирајте со нас.
Enquiry Now
производи Листа
Интегрирани кола Snaphat Batt&Крист(ИЦ) Мфр.:STMicroelectronicsM4Txx-BR12SH SNAPHAT®врвот е отстранлив извор на енергија од литиум за ST’сериски вистински-часовник на времето и не-испарлива површина-монтирајте SOIC пакет(28-и 44-игла).Категорија на производ:Електронска батерија(Не-Може да се полни)Отстранливата батерија ја избегнува топлината поврзана со површината-процес на монтирањеPb-бесплатен пакетИзлезен напон:2.8 ВКапацитет:120 mAhМинимална работна температура:-40℃Максимална работна температура:+85℃Избор на капацитети на батерии &даш;M4T28-BR12SH=48 mAh &даш;M4T32-BR12SH=120 mAh Ако можеш’t најдете ги интегрираните кола(ИЦ)ти треба,ве молиме контактирајте со нас.
Интегрирани кола(ИЦ) Мфр.:Интел/АлтераОпис:CPLD-Комплексни програмибилни логички уреди.Пакет:БГА-256Програмабилни Тип Во Систем Програмабилна.Број на логички елементи/Блокови 1270Напојување на напон&даш;Внатрешна:2.5V,3.3VМаксимална оперативна фреквенција:304 MHzБрој на макроцели:980Број на И/О:212Време на одложување tpd(1)Макс:6.2 nsРаботна температура:0̊В~85̊В(ТЈ)Altera MAX®II уредите од семејството CPLD се со најниска моќност,CPLD со најниска цена досега.Семејството Altera MAX II CPLD се заснова на револуционерна архитектура која обезбедува најниска моќност и најниска цена по I/О пин на кое било семејство CPLD. Ако можеш’t најдете ги интегрираните кола(ИЦ)ти треба,ве молиме контактирајте со нас.
Интегрирани кола(ИЦ) Мфр.:Оптек/ТТ ЕлектронскиОпис:Ефект на сала за монтирање на табла/Магнетни сензори.Работен напон на напојување:4.5V~24VТековно-Набавка(Макс):7 маТековно-Излез(Макс):25 mAРаботна температура:-20̊В~85̊В(ТЈ)Опсег на сензори:Патување од 50 mT,12.Ослободување од 5 mTРаботна точка Мин/Макс:175 G до 500 GТочка за ослободување Мин/Макс(Брп):125 G до 450 GТип на монтирање:Низ дупка Карактеристики: Дизајниран за не-операции за префрлување контакти Работи преку широк опсег на напони за напојување(4.5 V до 24 V) Работи со одлична температурна стабилност во сурови средини Способност за возење до 7 TTL товари Ако можеш’t најдете ги интегрираните кола(ИЦ)ти треба,ве молиме контактирајте со нас.