Пластичен прекинувач со копче

Пластичен прекинувач со копче Производители, добавувачи-NICOLE&JOSH MATERIALS COMPANY.
Ние специјализирана за производство, снабдување и извозник Пластичен прекинувач со копче in Taiwan. Ние инсистираме на најдобар квалитет на стоки мора да бидат доставени до клиентите, така што тие можат да останат на пазарот со добар углед и конкурентна цена на пазарот. Ние сме добри и ефикасни во ОЕМ или ODM производи развој на добар квалитет на нашите R & D и производството линија тимска работа. Вашето пребарување ќе биде нашата цел да се постигне со вас. Повеќе модели на нашите производи, ве молиме контактирајте не сега!
Да купувате со висок квалитет Пластичен прекинувач со копчепо најдобра цена. Работи што треба да ги знаете за Пластичен прекинувач со копче од компанија, производител, добавувач и фабрика во Taiwan
Ние сами многу надарен занаетчија таленти кои се гарантира навремена испорака со врвен квалитет

Пластичен прекинувач со копче

. Сите вработени срдечно го поздравува голем број на бизнисмени од странски компании да се создаде брилијантна!
  • Пластичен прекинувач со копче - Plastic button
Пластичен прекинувач со копче
модел - Plastic button
8mm/10mm/12mm/16mm/22mm

Изглед:круг,квадрат,правоаголна.
Категорија на акција:себе-ресетирање,себе-заклучување.
Осветлен тип:без светлина,со светлина.
Боја на индикаторот:црвено,зелена,жолта,бело,сина боја.
Номинален напон:6.3VDC,24 VDC,12 VDC,220 VAC.
Контакт:еден пол,двоен пол,троен пол.

Карактеристики на производот:
  1. Тип на контакт:Позлатен контакт со сребро
  2. Максимален напон:250V AC/DC
  3. Минимално оптоварување:5V AC/DC 1Ma
  4. Термичка струја 2А
  5. Работна температура:-25ºВ до+55ºВ
  6. Електричен живот:100,000 пати
  7. Механички живот:1 милион пати
Добар допир,долг работен век,висока чувствителност
  • Ако можеш’да го пронајдете DIP прекинувачот што ви треба,ве молиме контактирајте со нас.
Enquiry Now
производи Листа
DSHP02TSGER/DSHP03TSGER/DSHP04TSGER/DSHP05TSGET/DSHP06TSGET/DSHP08TSGET/DSHP10TSGER/DSHP03TJGER/DSHP04TJGET/DSHP05TJGER/DSHP06TJGER/DSHP08TJGET/DSHP10TJGER DIP прекинувач(исто така наречен DIP прекинувач,вклучи прекинувач,прекинувач за оверклокување,прекинувач за адреса,прекинувач,дигитален прекинувач,DIP прекинувач)е прекинувач за адреса што се користи за контрола на работата,користејќи го 0/1 бинарен принцип на кодирање.Во лаик’s услови,тоа е минијатурен прекинувач што може да се вклучи рачно,па има и многу наречени DIP прекинувачи.Секогаш во согласност со EU RoHS/Стандард ELV.1.27mm иглички проред боја има црна,црвено,и сините разлики.Тип:SMD.Карактеристики:Отпорен на високи температури,ПОЗЛАТЕНО,Издржлив. Ако можеш’да го пронајдете DIP прекинувачот што ви треба,ве молиме контактирајте со нас.
DSIC01LHGET/DSIC02LHGET/DSIC03LHGET/DSIC04LHGET/DSIC05LHGET/DSIC06LHGET/DSIC07LHGET/DSIC09LHGET/DSIC10LHGET/DSIC12LHGET/DSIC01LSGET/DSIC02LSGET/DSIC03LSGET/DSIC04LSGET/DSIC05LSGET/DSIC06LSGET/DSIC07LSGET/DSIC08LSGET/DSIC09LSGET/DSIC010LSGET/DSIC12LSGET Постојат многу модели на DIP прекинувачи,кои се делат на директно вметнување(НАТОПИ)и тип на лепенка(SMD)според положбата на пинот,и рамен бројчаник и страничен бројчаник според начинот на бирање.Според проредот на пиновите,има 2.54 мм и 1.Растојание на пиновите од 27 мм,и според бојата,има црни,црвено,и сините разлики.Според државата,постојат два-држава и три-државни поени.Според бројот на цифри,тоа е обично 11 цифри како 1-10 цифри,12 цифри,итн.Секогаш во согласност со EU RoHS/Стандард ELV.Карактеристики на производот:2.Терен од 54 мм(0.1 инчен терен);во-линија(НАТОПИ)/SMD(SMT)DIP прекинувач;стандардно злато-обложени контакти;Категорија на производи:1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,12 цифриDS е кратенка за Dip SwitchИЦ значи рамно бирање 2.Терен од 54 ммL значи туркање и извртување високо туркање(друг:S е за рамно туркање, а T е за рамен лепак за туркање)H за H-обликувани иглички(А и Х-обликувани иглички за приклучок-ин;С-обликувани,Ј-обликуван и З-обликуван за SMD)GE се залага за позлатеноT значи дека методот на пакување е IC цевка(буквата R значи ролна) Ако можеш’да го пронајдете DIP прекинувачот што ви треба,ве молиме контактирајте со нас.
Ø12/Ø16/Ø19/Ø22/Ø25/Ø30/Ø40 Форма на копче:рамна глава,лак површина,висока глава со светлина,прстен со светлина,рамна глава со светлина,прекинувач со копче,копче прекинувач со светло,прекинувач за избор на клучеви.Режим на работа:себе-ресетирање,себе-заклучување.Себе-закрепнување:Притиснете надолу за да го вклучите напојувањето,и исклучете го напојувањето веднаш по пуштањетоСебе-заклучување:притиснете надолу за да го вклучите напојувањето,потоа притиснете втор пат за да го исклучите напојувањетоНачин на монтирање на контакт:Тип на лемење,Тип на заврткаОсветлен тип:без светлина,со светлинаБоја на индикаторот:црвено,зелена,жолта,бело,сина бојаНоминален напон:6.3VDC,24 VDC,12 VDC,220 VACВодоотпорен и отпорен на прашина:IP67Преку САД UL,ЕУ CE сертификат Ако можеш’t најдете го металниот прекинувач за притискање што ви треба,ве молиме контактирајте со нас.