DIP прекинувач

DIP прекинувач по најдобра цена во Taiwan.
Од нашиот естаблишмент, имаме развиена од мало претпријатие во сеопфатна група, интегрирањето на производителот, снабдувачот и извозник на DIP прекинувач. Ние сме сигурни дека нашите производи со висок квалитет и одличен услуги ќе биде прифатена од страна на растечката листа на задоволни клиенти. контактирајте не е првиот чекор да се изгради долга и успешна деловен однос со нас.
Најдете онлајн детали за компанијата што продава DIP прекинувач. Добијте информации за добавувачите, производителите, фабриката, трговците на DIP прекинувач кои нудат најдобра цена во Taiwan
Нашите

DIP прекинувач

одговара на строги норми за квалитет на меѓународниот пазар. Квалитетот е нешто што се земе во нашите чекор, за тоа е неодвоив дел од десната однесување и работа етика. Нашите стандарди за квалитет дејствува како клупата марка за целата индустрија.
  • DIP прекинувач - DSIC2.54MM DIP Switch
DIP прекинувач
модел - DSIC2.54MM DIP Switch
DSIC01LHGET/DSIC02LHGET/DSIC03LHGET/DSIC04LHGET/DSIC05LHGET/DSIC06LHGET/DSIC07LHGET/DSIC09LHGET/DSIC10LHGET/DSIC12LHGET/DSIC01LSGET/DSIC02LSGET/DSIC03LSGET/DSIC04LSGET/DSIC05LSGET/DSIC06LSGET/DSIC07LSGET/DSIC08LSGET/DSIC09LSGET/DSIC010LSGET/DSIC12LSGET

Постојат многу модели на DIP прекинувачи,кои се делат на директно вметнување(НАТОПИ)и тип на лепенка(SMD)според положбата на пинот,и рамен бројчаник и страничен бројчаник според начинот на бирање.Според проредот на пиновите,има 2.54 мм и 1.Растојание на пиновите од 27 мм,и според бојата,има црни,црвено,и сините разлики.Според државата,постојат два-држава и три-државни поени.Според бројот на цифри,тоа е обично 11 цифри како 1-10 цифри,12 цифри,итн.
Секогаш во согласност со EU RoHS/Стандард ELV.
Карактеристики на производот:2.Терен од 54 мм(0.1 инчен терен);во-линија(НАТОПИ)/SMD(SMT)DIP прекинувач;стандардно злато-обложени контакти;
Категорија на производи:1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,12 цифри
DS е кратенка за Dip Switch
ИЦ значи рамно бирање 2.Терен од 54 мм
L значи туркање и извртување високо туркање(друг:S е за рамно туркање, а T е за рамен лепак за туркање)
H за H-обликувани иглички(А и Х-обликувани иглички за приклучок-ин;С-обликувани,Ј-обликуван и З-обликуван за SMD)
GE се залага за позлатено
T значи дека методот на пакување е IC цевка(буквата R значи ролна)
  • Ако можеш’да го пронајдете DIP прекинувачот што ви треба,ве молиме контактирајте со нас.
Enquiry Now
производи Листа
DSHP02TSGER/DSHP03TSGER/DSHP04TSGER/DSHP05TSGET/DSHP06TSGET/DSHP08TSGET/DSHP10TSGER/DSHP03TJGER/DSHP04TJGET/DSHP05TJGER/DSHP06TJGER/DSHP08TJGET/DSHP10TJGER DIP прекинувач(исто така наречен DIP прекинувач,вклучи прекинувач,прекинувач за оверклокување,прекинувач за адреса,прекинувач,дигитален прекинувач,DIP прекинувач)е прекинувач за адреса што се користи за контрола на работата,користејќи го 0/1 бинарен принцип на кодирање.Во лаик’s услови,тоа е минијатурен прекинувач што може да се вклучи рачно,па има и многу наречени DIP прекинувачи.Секогаш во согласност со EU RoHS/Стандард ELV.1.27mm иглички проред боја има црна,црвено,и сините разлики.Тип:SMD.Карактеристики:Отпорен на високи температури,ПОЗЛАТЕНО,Издржлив. Ако можеш’да го пронајдете DIP прекинувачот што ви треба,ве молиме контактирајте со нас.
Ø12/Ø16/Ø19/Ø22/Ø25/Ø30/Ø40 Форма на копче:рамна глава,лак површина,висока глава со светлина,прстен со светлина,рамна глава со светлина,прекинувач со копче,копче прекинувач со светло,прекинувач за избор на клучеви.Режим на работа:себе-ресетирање,себе-заклучување.Себе-закрепнување:Притиснете надолу за да го вклучите напојувањето,и исклучете го напојувањето веднаш по пуштањетоСебе-заклучување:притиснете надолу за да го вклучите напојувањето,потоа притиснете втор пат за да го исклучите напојувањетоНачин на монтирање на контакт:Тип на лемење,Тип на заврткаОсветлен тип:без светлина,со светлинаБоја на индикаторот:црвено,зелена,жолта,бело,сина бојаНоминален напон:6.3VDC,24 VDC,12 VDC,220 VACВодоотпорен и отпорен на прашина:IP67Преку САД UL,ЕУ CE сертификат Ако можеш’t најдете го металниот прекинувач за притискање што ви треба,ве молиме контактирајте со нас.
8mm/10mm/12mm/16mm/22mm Изглед:круг,квадрат,правоаголна.Категорија на акција:себе-ресетирање,себе-заклучување.Осветлен тип:без светлина,со светлина.Боја на индикаторот:црвено,зелена,жолта,бело,сина боја.Номинален напон:6.3VDC,24 VDC,12 VDC,220 VAC.Контакт:еден пол,двоен пол,троен пол. Карактеристики на производот: Тип на контакт:Позлатен контакт со сребро Максимален напон:250V AC/DC Минимално оптоварување:5V AC/DC 1Ma Термичка струја 2А Работна температура:-25ºВ до+55ºВ Електричен живот:100,000 пати Механички живот:1 милион пати Добар допир,долг работен век,висока чувствителност Ако можеш’да го пронајдете DIP прекинувачот што ви треба,ве молиме контактирајте со нас.